Lato się zbliża wielkimi krokami, a wraz z nim rosną nasze chęci do działania! Początek czerwca w Dziennym Domu Pomocy Społecznej Nr 2 przy ul. Łukasiewicza 6 w Szczecinie.

To dopiero początek miesiąca, a w naszym Domu już za nami wiele atrakcji i pozytywnych wrażeń! Czerwcowy miesiąc rozpoczęliśmy od obchodów „Światowego Dnia Miodu”. Podczas tego dnia Seniorzy dowiedzieli się z przedstawionej prezentacji multimedialnej m.in. “Jak powstaje miód”. Mięli też okazje degustować, niekiedy po raz pierwszy różne rodzaje miodu. Wśród prezentowanych rodzajów znalazł się: miód z czarnuszką,  kurkumą i  chilli, miód lipowy czy też tradycyjny miód wielokwiatowy. Jednakże głównym celem obchodu tego święta było podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla tych niezmiernie ważnych owadów. Dlatego też na zakończenie zajęć seniorzy, po krótkim instruktarzu terapeuty, wykonywali urocze pszczoły z kolorowego papieru. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy!

W kolejnym dniu czerwca, a dokładnie już 02.06.2022r. została przedstawiona prezentacja multimedialna o życiu, twórczości i inspiracji Marii Konopnickiej – polskiej poetce i nowelistce okresu pozytywizmu. Prezentacja była przygotowana nie przez przypadek, gdyż rok 2022 jest właśnie rokiem tej słynnej poetki.

Miesiąc czerwiec to jeden z cieplejszych miesięcy w roku. I tego właśnie zmarnować nie należy! Dlatego korzystając z pięknej pogody, w ramach „Dnia Leniwych Spacerów” odbyła się integracyjna wycieczka do Ogrodu Różanego w Szczecinie. Jest to fantastyczne miejsce do spacerowania, jak i podziwiania w tym czasie różnorodnych odmian róż. Spojrzeć w trakcie trasy po ogrodzie można także na rabaty bylinowe, kwietniki w sąsiedztwie fontanny oraz na różnorodne kompozycje drzew.

Zbliża się lato…., jest energia, zapał i motywacja, a więc i spontanicznych wyjść też nie brakuje. Jednym z nich było wyjście na „Czerwoną Polanę” wraz z Uczestnikami Dziennego Domu Pomocy Społecznej Nr 4.Wspólne spotkanie w plenerze byłą doskonałą okazją do gier i zabaw sportowych.  Na miejscu także Seniorzy mogli skosztować domowego ciasta, napić się herbatki czy kawy, a także wspólnie pośpiewać znane wszystkim piosenki. Dopełnieniem spotkania było wręczenie nagród za udział w zabawach i spacer po pobliskim terenie.

Kolejnym ciekawym wydarzeniem w naszym Domu były warsztaty krawieckie, które odbyły się 09 czerwca w ramach zajęć z ergoterapii. Tematem przewodnim warsztatów były „tkaninowe kwiaty”, a więc Seniorzy mogli nauczyć się szycia na maszynie kaktusów oraz kolorowych tulipanów. Gotowe prace stały się dekoracją naszego Ośrodka, które można podziwiać do dziś …

Podczas gdy jedni szyli kwiaty, inni korzystali z możliwości bezpłatnego badania słuchu. W tym samym dniu gościła u nas Pani protetyk, która nie tylko dokonywała badania, ale i indywidualnie udzielała wiele cennych i pomocnych wskazówek oraz informacji z zakresu słuchu.

Między codziennymi zajęciami znalazł się także czas na pielęgnację i prace w naszym ogrodzie.  W ostatnim czasie udało się stworzyć dwa przepiękne zielniki, zbudowane z drewnianych skrzyń, w których znalazły się m.in.:  pomidorki, melisa, mięta, szałwia, rozmaryn i oregano.  Teraz czekamy na efekty naszej pracy!

W kolejnych dniach nie zabrakło także miejsca i czasu dla urody naszych Podopiecznych. Dzień 13 czerwca uznaliśmy „Dniem dla Urody”! to w tym dniu, każdy mógł skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych na twarz czy dłonie. Panie korzystały również ochoczo z możliwości wykonania makijażu. Ogromnym powodzeniem cieszyły się czerwone usta, wytuszowane rzęsy czy też  wyregulowane brwi. Efektem końcowym tego dnia były rewelacyjne nastroje i humory naszych Podopiecznych!