Dzienny Dom Pomocy Społecznej Nr. 3 przy ul. Ściegiennego 62 w Szczecinie

 

Dzienny Dom Pomocy Społecznej Nr. 3 przy ul. Ściegiennego 62 w Szczecinie

Marzec 2019

 

Dzień Kobiet DDPS/Ś

Dzień 8 Marzec był dniem pełnym niespodzianek. Panowie z Działu Wsparcia przy ul. Ściegiennego 62 przygotowali przyjęcie Niespodziankę dla Pań. Mężczyźni bardzo pięknie się przygotowali na tą okazje. W ramach zajęć kulinoterapii upiekli piękny i pyszny tort. Kolejną niespodzianką były odwiedziny Pana Prezydenta Piotra Krzystka. Panie były bardzo wdzięczne i szczęśliwe że Panowie pamiętali o nich w Dniu Kobiet i tak pięknie się przygotowali. Urozmaiceniem tego miłego przedpołudnia były recytowane wiersze przez Podopiecznych oraz tańce przy wesołej muzyce.

Przygotowanie Słodkiej Marzanny

14 marca podopieczni wraz ze swoimi Paniami terapeutkami stworzyli Panią Marzannę. Nasza Marzanna nie była klasyczna. Panie terapeutki w tajemnicy przed wszystkimi schowały w jej ubraniach cukierki. W pierwszy dzień Wiosny podczas zajęć Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące Wiosny. Za każdą poprawną odpowiedź każdy mógł odnaleźć w Pani Marzannie coś słodkiego. Na koniec Wszyscy pożegnaliśmy Marzannę w nadziei że wiosna szybko przybędzie.

Wystawa Prac Naszych Podopiecznych w Instytucie Pedagogiki

28 marca Studenci z Koła Studenckiego Instytutu Pedagogiki wraz ze swoim opiekunem doktor Małgorzatą Moś przygotowali Wystawę Prac Dziennego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Ściegiennego 62. Podopieczni z Paniami Terapeutkami udali się na wystawę i spotkanie ze Studentami. Młodzi ludzie pięknie przyjęli seniorów. Czas spędzony w towarzystwie tak miłym i przyjemnym był dla wszystkich dużą radością.

Miesiąc marzec był miesiącem pełnym miłych niespodzianek. Urozmaicony ciekawymi zajęciami. Każdy co dzień znalazł jakieś ciekawe zajęcie dla siebie. Jak to powiadają inteligentni ludzie się nie nudzą

 

Szczecin, dn. 01.04.2019

Zatwierdził:

Sporządziła: Katarzyna Zagórska