II INTEGRACYJNY FESTIWAL BAJKI – 05.09.2019

 

Każdy z nas ma swoją ulubioną postać bajkową do której często wraca. Okazją do takiego powrotu
z lat dzieciństwa był II Integracyjny Festiwal Bajek. W tym roku postacią przewodnią był Kubuś Puchatek
i przyjaciele. Przy słonecznej pogodzie w ogrodzie Domu przybyli zaproszeni goście z siedemnastu DPS-ów z województwa oraz dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli. Do wspólnej zabawy zaprosiła Pani Dyrektor Małgorzata Jasińska oraz  Kubuś Puchatek ( Sylwia) i Krzyś ( Przemek). Oprócz występów tanecznych
i muzycznych odbył się tematyczny quiz, konkurs plastyczny, poszukiwanie plastra miodu oraz rozsypanych po ogrodzie puzzli. Była to świetna okazja nie tylko do wspólnej zabawy ale również do integracji międzypokoleniowej.

W czasie zabawy była możliwość spróbowania różnego rodzaju miodu ( lipowy, rzepakowy, wielokwiatowy, pokrzywowy) oraz zakupu tego słodkiego przysmaku. Pszczelarz w ciekawy sposób opowiadał o pracy przy ulach oraz o życiu pszczół.

Na zakończenie festiwalu, każda zaproszona grupa oraz władze miasta i sponsorzy otrzymali koszyczki z ręcznie wykonanym na szydełku przez Panią Dyrektor Annę Strzelczak Kubusiem Puchatkiem, statuetkę, słodycze oraz słoiczek miodu- takie „małe co nieco”.

To był bardzo udany dzień i jak by to powiedział Kubuś „ Właśnie coś takiego nazywam Przyjacielskim Dniem”.

Do zobaczenia za rok !!