INTENSYWNY LIPIEC ;)

       Mamy wakacje ale nie próżnujemy. Zwiedzamy nowe i stare miejsca w naszym mieście, bierzemy udział w turniejach i przeglądach i integrujemy się.

Lipiec nie zawiódł Nas piękną pogodą, dlatego jak tylko była taka możliwość wykorzystaliśmy ją do realizacji naszych planów rekreacyjnych. Najpierw wybraliśmy się na rejs po Odrze.

To była sposobność do przypomnienia sobie terenów byłej stoczni ale także zobaczenia, w swojej pięknej krasie, Zalewu Szczecińskiego. Podczas rejsu wspominaliśmy lata świetności Stoczni Szczecińskiej, opowiadaliśmy różne historie ale również nie obyło się bez śpiewania szantowych szlagierów. Bawiliśmy się świetnie, wiatr rozwiewał nam włosy a pozostali pasażerowie nie mogli uwierzyć, że mimo wieku jesteśmy tak weseli i głośni 😉

Jeszcze w tym samym tygodniu poszliśmy na spacer do parku, gdzie nie tylko spacerowaliśmy ale również ćwiczyliśmy.

Wychodzimy z założenia, że ruchu nigdy za wiele, a jeszcze większym grzechem siedzenie w domu, kiedy na zewnątrz jest piękna pogoda. Cieszymy się bardzo, że miasto myśli także o seniorach i zainwestowało w plenerowe siłownie.

W lipcu odwiedziliśmy Dzienny Dom Pomocy Społecznej przy ul. Łukasiewicza, biorąc udział w Rozgrywkach w Boules DDPS, gdzie zajęliśmy 2 miejsce. Dziękujemy Dziennemu Domowi za organizację imprezy i wspaniałe upominki, które otrzymaliśmy od p. Dyrektor Pani Anny Strzelczak. Po rozgrywkach mogliśmy odetchnąć w cieniu tuż przy Domu w towarzystwie pozostałych Uczestników, popijając kawkę i delektując się pysznym ciastem.

 

Ćwiczymy nasze ciała ale nie zapominamy o naszych umysłach. Pod koniec lipca wzięliśmy udział w Przeglądzie recytatorskim organizowanym przez DPS przy ul. Kruczej. Tu również spotkaliśmy wspaniałych ludzi, miłą atmosferę i świetną organizację. Za nasz występ, podczas którego recytowaliśmy wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa”, otrzymaliśmy gromkie brawa a nagrody Uczestnikom wręczał sam Pan Dyrektor Pan Adam Ciemniak.

Połowa wakacji już za na nami ale my nie zwalniamy! Sierpień będzie równie aktywny J

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.