Kolorowy sierpień w Naszym Domu

Sierpień był niezwykle intensywnym miesiącem w Naszym Domu. Rozpoczął się  warsztatami malarskimi, które poprowadziła Pani Magdalena Błaszczyk z Fundacji Dr Clown.

Motywem przewodnim była radość, kolory oraz to co wywołuje uśmiech na Naszych twarzach … Poznaliśmy rodzaje farb i najróżniejsze techniki pracy. Trwały one cztery dni, podczas których gościliśmy także Podopiecznych z Dziennych Domów, a wszystko to dzięki współpracy z Fundacją oraz TE Connectivity. Był to bardzo owocny czas, który przyniósł Nam wiele wspaniałych chwil J

Ale nie samą sztuką człowiek żyje ! Grupa Naszych Mieszkańców wybrała się pozwiedzać wystawę w Muzeum Techniki i Komunikacji, gdzie mieli okazje zobaczyć bogatą historie szczecińskiej komunikacji miejskiej, tramwajowej oraz autobusowej. Jest to miejsce warte polecenia !

Nie zabrakło też tańców. Dzięki Centrum Seniora odbył się w Naszym DPS koncert zespołu Omega. Atmosfera szybko udzieliła się wszystkim i nawet ci mniej chętni szybko zerwali się do tańca. Zespół grał świetnie ! Dziękujemy i mamy nadzieje na następne spotkanie ! J

Tak, ten sierpień był niesamowity a to przecież jeszcze nie koniec ! Na co dzień odbywały się zajęcia w pracowniach terapeutycznych. Prężnie działały koła zainteresowań – stolarskie, dziewiarskie oraz krawieckie. Odbywały się muzyczne poranki i sjesty ze wspólnymi śpiewami przy akompaniamencie akordeonu. Wszyscy chętni brali też udział w zajęciach sportowych. Spędzaliśmy również sporo czasu w ogrodzie gdzie ćwiczyliśmy pamięć czy po prostu spędzaliśmy czas razem. Bo to właśnie ten czas spędzony razem jest najważniejszy.