LETNIO-JESIENNE KLIMATY NA KRAŚKA

Wrzesień to magiczny miesiąc, który daje nam spektakularne przejście jednej pięknej pory roku w drugą. Choć dni są już zauważalnie krótsze a noce bywają chłodniejsze to mimo wszystko wciąż jesteśmy w letnim nastroju i powoli próbujemy się przestawić na chłodniejsze klimaty…ale najpierw musimy zahartować nasze ciała. Tradycyjnie dużo ćwiczymy, spacerujemy, żeby wzmocnić nasze organizmy i jak najdłużej utrzymać je w dobrej kondycji.

We wrześniu wychodziliśmy w plener co najmniej raz w tygodniu. Odwiedziliśmy kolejne zielone i rekreacyjne miejsca Szczecina. Odpoczywaliśmy i relaksowaliśmy się m.in.: na Głębokim, nad stawem Brodowskim, nad Rusałką. Wspaniale było przespacerować się po miejscach, które nie tylko teraz pięknie wyglądają, ale wyglądały też równie pięknie w latach młodości naszych Seniorów.

Bywały dni, kiedy niestety nie można było wyjść, ponieważ padał deszcz albo mocno wiało, ale My również na taką ewentualność mamy wyjście. Szykujemy na przykład jesienne dekoracje, ćwiczymy procesy poznawcze, ale przede wszystkim dużo rozmawiamy. Tematów mamy zawsze mnóstwo, ale w tym miesiącu tematami przewodnimi były np. : rocznica wybuchu II wojny światowej, dzień osób chorych na Alzheimera, czy dzień grzyba 😉

We wrześniu jedna z naszych Podopiecznych obchodziła swoje 18 urodziny. Pani Lilla, jak zwykle we wspaniałej formie, i jak zwykle z pysznym poczęstunkiem dla wszystkich Uczestników zaskoczyła nas niesamowicie. Cieszymy się, że możemy kolejny raz zaśpiewać Jej 100 lat.

Rozgrzani, zahartowani i pełni optymizmu jesteśmy gotowi na jesienny klimaty 😉