Lipcowe wydarzenia w Dziennym Domu Pomocy Społecznej Nr 2  

 

W miesiącu lipcu w Dziennym Domu Pomocy Społecznej Nr 2 Seniorzy nie mieli zbyt wiele czasu na nudę. Ten letni miesiąc sprzyjał przede wszystkim w spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Bardzo często odbywały się integracyjne wyjścia Seniorów do Parku Kasprowicza, do Lasku Arkońskiego, nad Jezioro Głębokie, czy do Ogrodu Różanego. Dzięki pięknej lipcowej pogodzie Podopieczni codziennie ćwiczyli w ramach gimnastyki ogólnousprawniającej w naszym Ogrodzie. To tam również spędzali wiele czasu, spacerowali, czytali prasę i książki, po prostu relaksowali się… Lipiec to nie tylko jednak czas wyjść. Odbył się między innymi wykład połączony z prezentacją multimedialną, pt. ,,Czy głód nam służy?”. Tradycyjnie frekwencja była stuprocentowa!

Stoczyliśmy także zaciętą walkę w turnieju szachowo-warcabowym, który odbył się na terenie naszego Domu. Kolejny turniej odbył się w Domu Pomocy Społecznej DKiPZS przy ul. Romera 21/29 w Szczecinie. Był to konkurs krzyżówkowy, w którym godnie reprezentowała nas Pani Basia Kwietniowska, Pani Julianna Prażmowska oraz Pan Czesław Startek.

Niezmiernie ważne w życiu każdej kobiety jest dbanie o urodę. Dlatego też nasze Panie, Marta i Agnieszka zorganizowały tzw. „Kącik urody”, w którym zadbały o  paznokcie, włosy, skórę i dobre samopoczucie Pań Seniorek.

Dnia 12 lipca odbyła się wyprawa do lasu na jagody do miejscowości Tanowo. Pogoda była piękna i słoneczna, więc wyjazd do lasu był tylko samą przyjemnością dla wszystkich. Każdy uczestnik mógł się zrelaksować i odpocząć od codziennych zmartwień i zgiełku miasta,                            w którym na co dzień mieszkamy.

W tym miesiącu obchodziliśmy także uroczyste obchody 85-tych urodzin naszych Podopiecznych, Pani Urszuli Sikory i Pani Teresy Bińkowskiej. Były to dni szczególne i wyjątkowe zwłaszcza dla naszych szanownych Jubilatek!

Tradycją w naszym Domu jest coroczny plener malarski w ogrodzie. W tym roku odbył się on 25 lipca, tuż po śniadaniu. Na łonie natury, ze sztalugami i pędzlem w ręku, powstały piękne pejzaże, wykonane różnymi technikami malarskimi. Teraz każdy z nich będzie dekorował  i zdobił nasz Dom!

Od wielu lat w miesiącu lipcu w naszym mieście odbywa się Jarmark Jakubowy, w którym zawsze uczestniczą Nasi Seniorzy. Jak co roku Podopieczni podziwiają wyroby rzemieślnicze z całego kraju. Po raz kolejny powrócili z pełnymi torbami smakołyków regionalnych i prac rękodzielniczych, oferowanych przez wystawców z całej Polski.

Nietypowym świętem, które miało miejsce właśnie w lipcu był ,,Międzynarodowy Dzień Sernika”. Nie sposób było ominąć tak przepysznej uroczystości! W ramach zajęć z kulinoterapii nasze zdolne Panie wspólnie przygotowały sernik na zimno, którym wszyscy się smacznie zajadali. I tak na słodko wspólnie zakończyliśmy kolejny wakacyjny miesiąc ….