Luty w DDPS Potulicka !

Miesiąc luty zaczęliśmy od poznania historii gumy do żucia, powróciliśmy do wspomnień z dzieciństwa 🙂 W Dzień Pozytywnego Myślenia rozmawialiśmy o tym jak pozytywne myślenie pomaga przebrnąć przez problemy i trudności napotykane na drodze oraz dlaczego jest tak ważne w codziennym życiu. Na koniec upamiętniliśmy ten dzień tworząc drzewo z naszych dłoni. Drzewo zostało przekazane Publicznemu Przedszkolu nr 51 🙂 Podczas Dnia Ciasta Marchewkowego delektowaliśmy się pysznymi babeczkami marchewkowymi, które sami zrobiliśmy.

Luty to również miesiąc w którym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem oraz Światowy Dzień Chorego w te dni wysłuchaliśmy wykładu na temat zapobiegania nowotworom oraz wysłuchaliśmy fragmentów listu apostolskiego „Salvifici Doloris” napisanego przez papieża Jana Pawła II. Poruszyliśmy również ważny i wstydliwy zarazem temat prostaty.

Nie zabrakło także zajęć ruchowych z fizjoterapeutką Malwiną oraz zajęć z terapii zajęciowej z terapeutką Karoliną usprawniających pamięć, logiczne myślenie. Na zajęciach z ergoterapii szyliśmy serduszka na święto zakochanych. Tworzyliśmy piękne kartki walentynkowe, które 14 lutego trafiły do bliskich nam osób.  Kolejny lutowy tydzień zaczęliśmy Muzykoterapią i zabawą walentynkową na której nie zabrakło romantycznych piosenek śpiewanych przez Pana Janusza.  Do muzyki granej na akordeonie czytaliśmy romantyczne  wiersze uznanych poetów. Luty to miesiąc Chorych na Padaczkę-wysłuchaliśmy wykładu na temat tej choroby oraz instrukcji jak zachować się, gdy jesteśmy świadkami ataku padaczki.

Ostatni tydzień lutego upłynął nam na graniu w naszą ulubioną grę Bingo, ortograficznych zmaganiach podczas dyktanda oraz świętowaniu Tłustego Czwartku i 75- tych urodzin jednego z Podopiecznych naszego domu. Panie Zbyszku 100lat i jeszcze więcej 😀