MIESIĄĆ PEŁEN WRAŻEŃ

Wrzesień nie ustępował innym miesiącom w atrakcjach .. Z okazji rocznicy wybuchu II WŚ odbyło się kameralne spotkanie upamiętniające te wydarzenia. Mieszkańcy wysłuchali krótkiej lekcji historii oraz zaśpiewali wraz z chórem „Srebrna Młodość” pieśni patriotyczno – żołnierskie. Pamięć o wydarzeniach historycznych, szczególnie tych które kształtowały Nasz kraj jest niezwykle ważna. Cieszymy się, że mogliśmy spędzić tę rocznice razem.

Lecz nie samą przeszłością człowiek żyje !

Prace, które zostały wykonane podczas warsztatów malarskich w sierpniu trafiły na wystawę do Domu Kultury „Krzemień”. Reprezentacja Naszego Domu pojechała je zobaczyć i wróciła zachwycona ! Dodatkowo Mieszkanki pozwiedzały nowy Dom Kultury w Szczecinie – „Krzemień”, a jest to zdecydowanie miejsce zobaczenia!

W Naszym Domu odbyły się  też dwie bardzo ważne uroczystości! Pięcioro Naszych Mieszkańców obchodziło w tym roku 100 urodziny! Z tej okazji zorganizowano spotkanie urodzinowe dla wszystkich na którym pojawi się sam Prezydent Miasta Szczecin. Nie wykluczamy pogłosek, że podczas przyjęcia został zdradzony sekret na długowieczność 😉

Druga ważna impreza to huczny bal na pożegnanie lata – co tam się działo! Tańczyli prawie wszyscy, a zespół Omega jak zwykle dał czadu. Dodatkowo wyłonieni zostali król i królowa balu – zwycięzcą gratulujemy!

Ogólnie jednak na co dzień żyje się Nam dość spokojnie 😉 Wciąż działamy w pracowniach terapii zajęciowej, a na kulinoterapii Nasze Panie zrobiły przepyszne rogaliki. Cały czas się rehabilitujemy i bierzemy udział w aktywnych wtorkach gdzie ćwiczymy, rywalizujemy i spędzamy czas bardzo aktywnie.

Odwiedza Nas też nowy terapeuta – bardzo puchaty J Dzięki Mars Polska i Fundacji Dr Clown w Naszym DPS realizowane są zajęcia z dogoterapii w ramach których przychodzi do Nas Pani Kamila wraz z Ivo. Ivo jest cudownym golden retrieverem. Zdecydowanie na te zajęcia wszyscy czekają najbardziej!