No i nastał ten piękny, grudniowy czas

No i nastał ten piękny, grudniowy czas. Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych
i najbardziej urokliwych świąt w całym roku kalendarzowym. Bez względu na wyznanie, narodowość i miejsce święta urzekają niezwykłą atmosferą. Kojąco oddziałują na nas zarówno oświetlona lampkami choinka jak i dobiegające zewsząd kolędy. W szykowaniu domu na Święta zawsze jest coś magicznego. W Naszym Domu również trwają przygotowania.
W pokojach Mieszkańców pojawiły się świąteczne dekoracje oraz ozdoby – stroiki, maleńkie choineczki, kolorowe światełka. Wszędzie czuć zapach pieczonych pierników, krojonych pomarańczy, rozpakowuje się  kartony z bombkami, na stoły nakładamy świąteczne obrusy a przed Naszym Domem renifery oraz migoczące światełka nadają wszystkiemu niepowtarzalnego, ciepłego oraz rodzinnego klimatu.

Każdy pracownik, oraz Mieszkaniec Domu dokłada starań, aby zbliżające się święta przebiegły w miłej oraz domowej atmosferze.

I nastał ten wyczekiwany dzień – Nasza wspólna, rodzinna Wigilia. Tradycyjnie przy stole podzieliliśmy się opłatkiem, życząc sobie zdrowia, szczęścia oraz wielu spokojnych dni
w gronie bliskich osób.  W wieczór wigilijny pojawiały się na naszym stole: barszcz z uszkami, pierogi ruskie oraz z grzybami, śledzie, karp oraz „tradycyjny polski przysmak”, kompot
z suszu. Po wspólnym posiłku, pośpiewaliśmy kolędy. Każdemu udzieliła się ta wyjątkowa
i niepowtarzalna atmosfera.

Po paru dniach pożegnaliśmy stary 2018 rok, życząc sobie wszystkiego najlepszego
w nadchodzącym Nowym Roku 2019.