Sierpień na Potulickiej

Kolejny letni miesiąc upłyną nam pod znakiem zabaw z kredkami, gier, zawodów sportowych oraz aktywności na świeżym powietrzu.

Zaczęliśmy od Dnia Kolorowanek. DDPS nr 1 swoją siedzibę ma w miejscu gdzie kiedyś funkcjonowało przedszkole. Sami rozumiecie- miejsce zobowiązuje! Tak więc kolorowaliśmy dla kochanych przedszkolaków! A po pracy należy się koniecznie coś słodkiego…. Pyszny, soczysty, zdrowy i niskokaloryczny, idealne ochłodzenie podczas gorących dni….Arbuz 🙂 3 sierpnia jest Dzień Arbuza. Oprócz konsumpcji mówiliśmy dlaczego warto jeść te piękne czerwono-zielone cuda.

W Dniu Miłośników Czytania Książek  rozmawialiśmy nie tylko na temat ulubionych lektur lecz wysłuchaliśmy także ciekawostek o samych książkach. Sprawdzaliśmy naszą wiedzę w teście ze znajomości powieści “Ogniem i Mieczem”. Słodkie nagrody zdecydowanie zachęciły do uczestnictwa w konkursie 🙂

W Dniu Urody upiększaliśmy się przed najważniejszym wydarzeniem w tym tygodniu, a mianowicie przed Grillem na Potulickiej, na który zaprosiliśmy inne Dzienne Domy.

Uszyliśmy na tą okazję około 100 sztuk pięknych, kolorowych chorągiewek, które zawisły nad naszymi głowami w dniu grilla. Oprócz pysznego jedzenia przygotowanego przez naszą kuchnię nie zabrakło również sportowych emocji, dobrej zabawy i wyśmienitych humorów. Naszym gościem była p. Maria Bielec z Rady Osiedla, która zainicjowała loterie fantową w której nie brakowało smakowitych podarunków.

Pod koniec miesiąca udaliśmy się na dłuższy spacer, aby podziwiać pięknie odnowiony Teatr Letni oraz Różankę. Oczywiście, obowiązkowo na naszej liście musiała znaleźć się kawiarnia w której serwują pyszną kawę i lody. Chwilo trwaj!