Wakacyjny sierpień w Dziennym Domu Pomocy Społecznej Nr 2

 

W Dziennym Domu Pomocy Społecznej Nr 2 sierpień rozpoczął się wykładem przeprowadzonym przez Pana Mateusza, naszego fizjoterapeutę, pt. ,,Ruch to zdrowie”. W trakcie spotkania został zaprezentowany Seniorom zdrowy styl życia oraz formy aktywnego spędzania czasu wolnego. Poprzez prezentację multimedialną zostały pokazane zalety i korzyści płynące z aktywności fizycznej Seniorów. Tego samego dnia, a mianowicie 1 sierpnia obchodziliśmy także 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Podczas obchodów nasza Podopieczna, Pani Apolonia Czernik podzieliła się z wszystkimi swoimi wspomnieniami z Powstania. Został także wyświetlony film, oparty na faktach autentycznych. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć naszych Bohaterów!

Sierpień tego roku obfitował w wiele plenerowych wyjść. Było wiele spacerów i wspólnych wyjść integracyjnych.  Seniorzy spacerowali szlakami Syrenich Stawów, Jasnych Błoni oraz Jeziora Głębokiego. Został zorganizowany także integracyjny  marsz z Kijkami Nordic Walking, który odbył się w Lasku Arkońskim. Nie zabrakło gier i zabaw oraz turniejów na świeżym powietrzu. Dużym powodzeniem cieszył się m.in. Turniej gry w Bule oraz turniej w rzucaniu lotkami do tarczy. Podobnie jak w miesiącu lipcu, tak i w sierpniu codziennie odbywała się w ogrodzie gimnastyka grupowa.

Dnia 23 sierpnia Podopieczni wszystkich Dziennych Domów Pomocy Społecznej oraz Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej DKiPZS wspólnie wyruszyli na wycieczkę nad Zalew Szczeciński  do Trzebieży, aby miło spędzić czas na łonie natury. Wyjazd cieszył się sporym zainteresowaniem, bowiem jest to urokliwe miejsce, gdzie można poczuć namiastkę nadmorskiego klimatu. Seniorzy w dobrej atmosferze spacerowali, relaksowali  się  i oddychali świeżym powietrzem.

Jedną z wielu innych atrakcji w tym miesiącu była wycieczka do Centrum Logistycznego AMAZON. Podopieczni mogli zobaczyć od środka nowoczesną technologię, maszyny i cały schemat tej firmy. Dzięki przewodnikowi poznali zasady pracy                                           i funkcjonowania całego centrum. Byli pod ogromnym wrażeniem!

14 sierpnia odbył się z kolei grill w naszym ogrodzie. Serwowano tego dnia pyszne dania z grilla: karkówkę, kiełbaski, kaszankę. Skosztować można było także grochówkę, pajdę chleba z domowym smalcem i ogórkiem. Na koniec słodkości: pączek w towarzystwie aromatycznej kawki. Oprócz bogatego menu, były śpiewy, zabawy i wspólne tańce! Zabawa trwała aż do godzin popołudniowych.

Letni okres motywował także do zadbania o skórę, włosy i paznokcie. Mając na uwadze takie potrzeby naszych Seniorek zorganizowaliśmy ,,Dzień Domowego SPA”. Panie mogły poczuć się wyjątkowo i szczególnie, a przy okazji zadbać o siebie! Aromatoterapia, która odbyła się w ogrodzie  była też ciekawym doświadczeniem…. Zostały uaktywnione nasze zmysły węchu  i smaku. Poprzez zajęcia mogliśmy poczuć i odkryć na nowo cudowne zapachy lata …

W naszym Ośrodku tradycją są odwiedziny Pani Cecylii Judek – Sekretarza Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Pani Cecylia podczas spotkania, które odbyło się w dniu 28 sierpnia przybliżyła nam postać Pani Ilony Korompay – autorki naszej szczecińskiej ulicy – Ku Słońcu.

Tym wydarzeniem zakończyliśmy sierpień. W dobrych nastrojach i z pozytywną energią wkraczamy w kolejny miesiąc, gotowi na kolejne atrakcje!