Czerwcowe atrakcje w Dziennym Domu Pomocy Społecznej Nr 2

 

Czerwcowe bardzo ciepłe i słoneczne dni, tak długo wyczekiwane przez Seniorów z Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 2 przy ul. Łukasiewicza 6 w Szczecinie, minęły już bezpowrotnie… Był to miesiąc nie tylko pełen słońca ale także miesiąc obfitujący w multum atrakcji przygotowanych specjalnie dla naszych Seniorów.  Do dziś pamiętamy Grilla zorganizowanego w naszym pięknym, pełnym zieleni i roślin ogrodzie. Tak został rozpoczęty wakacyjny i letni czerwiec … Seniorzy podczas tego spotkania bardzo aktywnie brali udział w zabawach i grach zespołowych, raczyli się pysznymi potrawami z grilla i słodkościami specjalnie przygotowanymi na tą okazję. Wszystkim dopisywał dobry humor, a i pogoda nie zawiodła. Zabawa trwała od rana aż do godzin popołudniowych…

Korzystając także z uroków czerwcowego słońca Seniorzy uczestniczyli w wielu różnych wspólnych wyjściach. Byli między innymi w ulubionej, a zarazem pobliskiej  Kawiarni na szczecińskich Jasnych Błoniach, gdzie każdy mógł wybrać i skosztować swój  ulubiony deser lodowy i wypić pyszną aromatyczną kawkę. Oczywiście jak co roku, nie mogło zabraknąć wyjścia na „Dni Morza Sail Szczecin 2019”, które tradycyjnie odbywają się w drugi weekend czerwca. Podczas tego wielkiego żeglarskiego święta Seniorzy podziwiali głównie jakże dostojne żaglowce, w tym jeden z największych na świecie – hiszpański czteromasztowiec Juan Sebastian de Elcano! Pomimo wielu upalnych dni Podopieczni bardzo dużo czasu spędzali na świeżym powietrzu. Wielokrotnie  spacerowali po Parku Kasprowicza, byli wspólnie w Lasku Arkońskim oraz w szczecińskim Ogrodzie Różanym. Działo się także bardzo dużo w naszym przydomowym ogrodzie. To tam między innymi odbywały się zespołowe rozgrywki sportowe, gry i zabawy rekreacyjne, turnieje oraz gimnastyka grupowa. Codziennie w ramach hortikuloterapii Seniorzy wspólnie z opiekunami dbali o porządek na terenie ogrodu,  sadzili, podlewali i pielęgnowali wszystkie rośliny oraz kwiaty.  Wszelkie ich prace sprawiały, że nasz ogród był nieustannie malowniczy i zadbany.

Dnia 5 czerwca naszych Seniorów odwiedzili specjaliści z zakresu farmacji, którzy podczas wykładu i prezentacji multimedialnej pt.: „Senior w pigułce” omówili szereg zasad dotyczących prawidłowego stosowania i przyjmowania lekarstw. Specjaliści chętnie także odpowiadali na ważne dla osób w wieku starszym nurtujące pytania związane bezpośrednio z  tematem lekarstw. Podopieczni Dziennego Domu pomocy Społecznej Nr 2 w miesiącu czerwcu poznali również życie i twórczość sławnego polskiego malarza Władysława Strzemińskiego. To wszystko za sprawą kolejnego wykładu i prezentacji multimedialnej, który odbył się na terenie naszego Domu w dniu 27.06.2019r. Podczas prezentacji Seniorzy mogli zobaczyć wiele obrazów  i zdjęć malarza oraz usłyszeć szereg ciekawostek. Czerwcowe wykłady i spotkania cieszyły się dużym powodzeniem, o czym świadczyła wysoka frekwencja naszych Uczestników.

Nie zapomnieliśmy także o naszych byłych Podopiecznych, o Pani Boli i Pani Marii… Dnia 13 czerwca reprezentacja z Łukasiewicza, z ciastem i prezentami odwiedziła nasze koleżanki w Domu Seniora „Babie Lato” w  miejscowości Swochowo, gdzie Panie obecnie mieszkają. Były to bardzo miło spędzone chwile.

Ale to nie koniec czerwcowych atrakcji … Nasza niezawodna i kochana kadra pracownicza wzięła udział  w szkoleniu prowadzonym przez specjalistę z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. To wszystko dla naszych Seniorów, by mogli czuć się w naszym Domu bezpiecznie!!!