MAJOWA KRÓLOWA

Uwielbiamy ciepłe miesiące i to widać Szalejemy nie tylko w Ośrodku, ale i poza nim. Jesteśmy cały czas w ruchu, nie ma dnia bez ćwiczeń i indywidualnych zajęć z fizjoterapii, dzięki którym jesteśmy wciąż sprawni, a nawet sprawniejsi.

W maju w ramach arteterapii przygotowywaliśmy dekoracje, które wykorzystaliśmy podczas organizowanego przez nas wydarzenia GRY W RZUTKI. Turniej, który przygotowaliśmy miał charakter rozgrywek, ale to nie na tym się skupiliśmy, bo spotkaliśmy się głównie, by się integrować. Nasi Seniorzy, po krótkich przygotowaniach pod okiem p. Ilony przygotowali wspaniały kowbojski występ, którym rozpoczęliśmy nasze wydarzenie.

Do naszego Ośrodka zaprosiliśmy ponownie przemiłych panów z firmy FLAVON, którzy opowiedzieli nam o zdrowym odżywianiu. Wykład połączony z degustacją produktów był naprawdę udany.

Kolejny raz integrowaliśmy się z innymi uczestnikami podobnych ośrodków, ale tym razem na wspólnym grillu, który zorganizował nasz zaprzyjaźniony DPS Bronek …pojechaliśmy tam na rowerach. A kilka dni później zajechaliśmy tam jeszcze na warsztaty artystyczne.

W ośrodku, oprócz mnóstwa interesujących pogadanek, zadbaliśmy o swoje dłonie i włosy. A w międzyczasie odbyliśmy nawet dogoterapię z pieskiem, który sąsiaduje z naszym Ośrodkiem.

Raz w tygodniu odwiedzaliśmy Dom Kultury Słowianin, gdzie podczas koncertów, mieliśmy również okazję poszaleć, tańcząc i śpiewając razem z artystami.

A na koniec miesiąca zawitaliśmy ponownie do DPS Bronek, gdzie obejrzeliśmy bardzo interesującą sztukę „LOS(t)”.

A teraz czekamy na lato