PAŹDZIERNIK 2022 W DZIENNYM DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ NR 3 W SZCZECINIE

Oświecenie w nowy miesiąc dały nam Dni epok będące już stałym elementem kalendarza każdego miesiąca. Jak wyżej, 4 października był poświęcony Oświeceniu. 5 epoka skupiona na wierze w to co jest namacalne zawładnęła Naszym ośrodkiem. Oprócz zajęć z filozofii mieliśmy też zapoznania i interpretacje bajek Krasickiego.

Zadbaliśmy o dusze 7.10 przyszedł czas na ciało, dokładniej o podstawę ciała, czyli stopy. Od masażu stóp po podstawowe zabiegi podologiczne mieliśmy czas dla siebie, by zebrać myśli przed intensywnym, senioralnym miesiącem.

Nie zapomnieliśmy również o Naszych przyjaciołach. 10 października obdarowaliśmy Dzieci z oddziału św. Mikołaja oraz 14.10 Nauczycieli z zaprzyjaźnionych przedszkoli.

Należy wspomnieć również o Naszym wyjeździe na grzyby. Jesień tegoroczna obfitowała w dorodne okazy. Natomiast najważniejsza jest atmosfera, która przednia była dzięki świeżemu powietrzu.

Tropem Oświecenia poszliśmy krok dalej obchodząc dzień sceptyka przypadający 13.10. Podopieczni nauczyli się ograniczonego zaufania a morałem dnia stała się myśl, że zaufanie jest dobre ale kontrola również. Oczywiście przed całym wydarzeniem oczyściliśmy umysł muzyką regionalną z Norwegii podczas koncertu w Dziennym Domu Pomocy Społecznej nr 1 przy ulicy Potulickiej 40

17.10 wybraliśmy się do Filharmonii, by wspomóc funkcje poznawcze poprzez kojenie umysłu muzyką klasyczną. Sam koncert był połączony z prelekcją w zakresie instrumentów. Jednak całe wydarzenie miało na celu zintegrowanie Seniorów z dziećmi.

Odpowiadając na zaproszeniem Domu Pomocy Społecznej Domu Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej przy ul. Romera wybraliśmy się na Dzień Seniora. Sentymentalny dzień, ważny dla Naszych Seniorów był okazją dla Nas do podziękowania podopiecznym za to, że każdego dnia przykładają się do rozwoju i dbają o dobre imię naszych domów.

Kilka dni później 27.10 przez relaksację metodą Jacobsona odprężenie dało nam siłę na zabawę podczas Uroczystego Balu z okazji Dnia Seniora na który zostaliśmy zaproszeni do Szkół Salezjańskich. Pokazom Talentów towarzyszyła muzyka i poczęstunek. Wolontariusze wołający do tańca było wisienką na torcie tego dnia.

Następnego dnia na film „Ania” wybraliśmy się do Kina Pionier. Podopieczni wzruszeni historia Anny Przybylskiej postawili założenie jak ulotne jest życie co towarzyszyło myśli, że trzeba korzystać z każdej chili podczas Jesieni życia, by była zawsze złota.

Ostatni dzień miesiąca, wypadający w poniedziałek dał nam najlepsze wejście w tydzień. Zaczynając od sjesty na wzór meksykańskiej, rozmawialiśmy na temat zmarłych, jednak nie w kontekście tych co odeszli, tylko tych co zostali razem z nami jak Anioły Stróże. Zagryzając tortille i nachosy tańczyliśmy     w rytmach meksykańskich w kolorowych strojach.