Prezentacja twórczości artystycznej Podopiecznych w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim  oraz w STBS  Prawobrzeże –  udział  w kiermaszu świątecznym – 09.04.2019r., 11.04.2019r.

Prezentacja twórczości artystycznej Podopiecznych w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim  oraz w STBS  Prawobrzeże –  udział  w kiermaszu świątecznym – 09.04.2019r., 11.04.2019r.

Jak co roku Seniorzy z Dziennego Domu Pomocy Społecznej Nr 2 przy ul. Łukasiewicza 6              w Szczecinie mogli dwukrotnie zaprezentować swoją twórczość artystyczną poprzez udział    w Świątecznym Kiermaszu Wielkanocnym. Pierwszy Kiermasz odbył się w dniu 09.04.2019r.                                w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim, drugi natomiast w dniu 11.04.2019r.,                    w STBS Prawobrzeże przy ul. Winogronowej w Szczecinie. Podczas udziału w takich wydarzeniach – jak kiermasz, Podopieczni mogą pokazać i przedstawić mieszkańcom Szczecina własnoręcznie wykonane prace, które tworzą z pasją przez cały rok. Wszystkie prezentowane prace były ściśle związane z nadchodzącymi Świętami Wielkiej  Nocy. Seniorzy na tą okazję przygotowali między innymi:  kury, zajączki, stroiki wielkanocne, wianuszki, kartki świąteczne, jajka i wiele, wiele innych pięknych prac, które były wykonane różnymi technikami  i metodami plastycznymi. W tym roku najwięcej jednak było prac wykonanych na szydełku, wśród których królowały przepiękne misie odziane w nietypowe ubranka. Prace Seniorów z naszego Domu  cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony zwiedzających, którzy byli pełni zachwytu i uznania dla autorów dzieł. W kiermaszu uczestniczyły Ośrodki i Domy z całego Województwa Zachodniopomorskiego. Był to zatem doskonały moment także na integrację z innymi Placówkami i ich uczestnikami. Takie spotkania są zawsze pełne wrażeń i pozytywnych emocji. Dziękujemy wszystkim za słowa uznania i liczne pochwały.