Styczeń na Potulickiej

Nowy Rok a my nie zwalniamy tempa w DDPS nr 1. Za nami intensywne tygodnie:)

W styczniu świętowaliśmy urodziny p. Lesława, p. Heni oraz p. Kazi. Sto lat Kochani i jeden dzień dłużej! Były smaczne i piękne torty oraz poczęstunek w postaci owoców a wszystko przy pysznej kawce.

W tym miesiącu obchodziliśmy bardzo ważne dla nas wszystkich święto…. Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji p. Wiesia, która opiekuje się naszymi Seniorami przygotowała wraz  z innymi Podopiecznymi przedstawienie pt.: ”Lokomotywa dziejów”. Występ ukazywał zabawne aspekty życia starszych osób oraz ich interakcje z młodszymi pokoleniami. Śmiechu nie było końca! W tym dniu rozdaliśmy upominki w formie zakładek do książek, a wszystko to przy pysznym poczęstunku.

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Szczecinie ofiarowała naszym Podopiecznym cudowne podarunki wraz z kartkami z okazji Dnia Babci i Dziadka. Serdeczne podziękowania dla uczniów, rodziców, dyrekcji oraz p. Aleksandry Paly, która nadzorowała tą piękną akcję 🙂

Popołudniu udaliśmy się do Zespół Szkół Salezjańskich, aby w towarzystwie wolontariuszy oraz pracowników szkoły wysłuchać pięknych występów uczniów oraz zespołu pieśni i tańca „Szczecinianie”. Wspólnie pokolędowaliśmy oraz bawiliśmy się w rytm piosenek z młodych lat naszych Seniorów. Dla każdego Uczestnika przywidziane były podarunki w formie pierniczków. Jak zawsze czuwała nad nami p. Dyrektor Ewa Berdyszak oraz p. Joasia- koordynator wolontariuszy. Dziękujemy. Do szybkiego zobaczenia 🙂

W między czasie był u nas dzień spa, wyjście do Opery na operetkę ” Hrabina Marica” oraz zajęcia z arteterapii. Przygotowujemy się do walentynek 🙂

Uroczyście świętowaliśmy dzień pizzy, a jakże mogłoby być inaczej. Uwielbiamy pizzę i uwierzcie, że szybko zniknęła:)  Fundacja TV Puls ,,Pod Dębem”  w styczniu przybliżyła nam kolejny temat jakim jest komunikacja z dorosłymi dziećmi i wnukami. Bardzo wartościowy wykład po którym rozmawialiśmy o czasami trudnych relacjach z najbliższymi.

Pod koniec miesiąca odwiedziła nas p. Weronika Ryba-przewodnik miejski z prelekcją na temat „Osobliwości dendrologiczne Szczecina i okolic”. Ależ cudowne okazy możemy podziwiać w naszym przepięknym mieście. Gratulujemy p. Weronice zaangażowania oraz  ogromu energii 🙂 Wiemy, że to nie ostatnie nasze spotkanie.

W Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu zaplanowaliśmy wyjście do Centrum Dialogu „Przełomy”. Wystawa „Między życiem a śmiercią. Historie pomocy w czasie Zagłady” to prezentacja pochodzących z dwunastu krajów Europy historii osób niosących pomoc Żydom prześladowanym w czasie II wojny światowej oraz relacje ocalonych.

Od stycznia ruszyliśmy z muzycznymi środami 🙂 wyjmujemy śpiewniki, włączamy podkład muzyczny i śpiewamy ile sił w płucach. Sprawność fizyczną oprócz codziennych ćwiczeń ogólnorozwojowych kształtowaliśmy również podczas zawodów sportowych. Było kilka konkurencji i w każdej został wyłoniony lider. Dla najszybszych, z najlepszym celem oraz refleksem wręczyliśmy kosmetyki.

Dziękujemy za styczeń i z nadzieją patrzymy na kolejne miesiące, bo wiele się będzie działo 🙂