Świąteczny czas w Dziennym Domu Pomocy Społecznej Nr 2 przy ul. Łukasiewicza 6 w Szczecinie

Grudzień to czas wypełniony magią oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Każdemu  z nas kojarzy się z czymś innym… jednym z zapachem pomarańczy i cynamonu, innym z kolorowymi bombkami, choinką czy  smakiem piernika. W naszym Domu jak co roku grudniowy miesiąc jest wypełniony wieloma akcentami świątecznymi. Trwają zawsze solidne przygotowania, ale jest również miejsce na ciekawe atrakcje. Pierwszym świątecznym akcentem była wizyta św. Mikołaja, który obdarował naszych Seniorów słodkościami.                          W kolejnych dniach Podopieczni dzięki ciekawym wykładom mogli poznać historię herbaty, jak i skosztować nowych smaków tego naparu. Poznali także niezbywalne prawa, które przysługują każdej istocie ludzkiej dzięki prelekcji z okazji „Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka”. Nie zabrakło także w naszym Domu Gości. Tym razem odwiedziła nas młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych oraz z Zespołu Szkół Salezjańskich, aby wspólnie kolędować i spędzić razem kilka chwil. Świętowaliśmy też Jubileusz 75-tych urodzin naszej Podopiecznej Pani Ewy.

Najwięcej jednak czasu Seniorzy spędzili na przygotowywaniu prac rękodzielniczych o tematyce świątecznej, dekoracji, pieczeniu i dekorowaniu pierników.  W tle zawsze towarzyszyły kolędy. Swoją twórczość artystyczną mogli zaprezentować między innymi  w Zachodniopolskim Urzędzie Wojewódzkim, w Domu Pomocy Społecznej DKiPZS oraz w Szczecińskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego w Szczecinie. Prace naszych Seniorów cieszyły się ogromnym zainteresowaniem!

Kluczowym wydarzeniem w grudniu była uroczysta Kolacja Wigilijna, która odbyła się w dniu 23.12.2022r. W tym szczególnym dniu wraz z Panią Dyrektor Malwiną Rejent, zastępcą Dyrektora Panią Małgorzatą Żytkowiak oraz Księdzem Proboszczem naszej Parafii usiedliśmy do stołu łamiąc się opłatkiem i składając sobie życzenia. Był to piękny czas, bowiem spędzony wspólnie, w tak licznym gronie.

W dniu 30 grudnia odbyło się z kolei sylwestrowe spotkanie. W tym dniu  Podopieczni w pogodnym nastroju i z nadzieją na lepsze jutro pożegnali stary rok symboliczną lampką szampana oraz słodkim poczęstunkiem. Seniorzy życzyli sobie nawzajem w nadchodzącym Nowym Roku 2023 – zdrowia, szczęścia, radości i spełnienia marzeń.