Tyle słońca w całym DPSie …czyli wspomnienia lipca

Piękny był ten nasz lipiec… Pełen słońca, ciepła i zabawy! Naładowani pozytywną energią wciąż prężnie działamy. Cały czas ćwiczymy swoją pamięć poprzez różne treningi  – mózg pobudzony do działania pozwala lepiej funkcjonować na co dzień. Uwielbiamy także ćwiczenia fizyczne! Ostatnio mieliśmy okazje poćwiczyć do muzyki francuskiej. Było to, zdecydowanie, fantastyczne doświadczenie i na pewno jeszcze wykorzystamy tą nutę.

Wyćwiczeni fizycznie oraz umysłowo chętnie wybieramy się na różne wycieczki. W tym miesiącu pojechaliśmy do Trzebieży by schłodzić się w wodach Zalewu Szczecińskiego. Był to bardzo udany wypad J Wybraliśmy się także w małą wycieczkę po naszym Szczecinie – pospacerowaliśmy po pachnącej Różance oraz tętniących życiem Jasnych Błoniach. Dobrze było sobie przypomnieć jak piękne są nasz okolice. Wszystkim polecamy wybrać się na nieśpieszny spacer po pięknych miejscach tego miasta!

Lecz nie tylko wycieczkami DPS żyje … Wiecie, że w lipcu był Dzień Owoców oraz Hot Dogów? My wiemy i uczciliśmy te dni przepysznie ! Nasze Mieszkanki przygotowały zdrową sałatkę pełną słonecznych i pełnych witamin owoców, a jakiś czas później … tak dla równowagi … przepyszne hot dogi. Ślinka cieknie na samo wspomnienie 😉 Dodatkowo odbył się kolejny letni grill integracyjny – jeden z ulubionych punktów wakacji!

Reszta dni minęła nam na wspólnym czytaniu i śpiewaniu. Kto ma ochotę może zajrzeć na różne koła zainteresowań – stolarskie, dziewiarskie oraz krawieckie – lub po prostu spotkać się na rozmowę. Natomiast gdy pogoda się psuje my nie tracimy pogody ducha i oddajemy się różnym aktywnością w pracowniach terapii zajęciowej.

Zapraszamy też na naszego facebooka !

https://www.facebook.com/DPSDKiPZSRomeraSzczecin/