Czerwiec w Dziennym Domu Pomocy Społecznej nr 3

2 czerwiec to był dzień w którym rozmawialiśmy o uzależnieniach. Szczególną uwagę zważywszy na dzisiejsze czasy skupiliśmy na uzależnieniu od alkoholu. Po omówieniu mechanizmów uzależnienia spróbowaliśmy bezalkoholowego mohito, idealne na orzeźwienie. Taki koktajl najlepiej udowodnił że nie potrzeba alkoholu by się dobrze bawić a wystarczy dobre towarzystwo.

6 czerwca  to w naszym kalendarzu dzień chemika. Nasi podopieczni z tej okazji wykonali własnoręcznie wykonane mydełka.

Najbardziej wzruszającym dniem tego miesiąca był międzynarodowy dzień archiwów przypadający 9 czerwca, w którym to podopieczni przynieśli swoje zdjęcia rodzinne oraz pamiątki.

Oczywiście nie zabrakło naszych Dni kulturowych w tym miesiącu, 20 czerwca przyjrzeliśmy się Stanom Zjednoczonym. Nasi podopieczni w ramach gimnastyki grali w piłkę oraz zarzucali lasso jak kowboje. Były również tańce jak jive czy twist. W ramach popularnego Amerykańskiego Święta nawiązującego do początków kolonii to znaczy Święta Dziękczynienia przy kawiarence mówiliśmy za co jesteśmy wdzięczni. Po inspirowanym amerykańskimi trendami quizie w ramach nagród uczestnicy otrzymali dolary amerykańskie z wizerunkiem naszego Pana Terapeuty.

Następnego dnia w ramach kulinoterapii wykonaliśmy słynne hamburgery i własnoręcznie robione frytki. A do amerykańskiego posiłku, amerykański styl życia – obejrzeliśmy pierwszą część filmu “Grease”. Nasi podopieczni w te dni przeżyli tylko pozytywne stany( emocje)J.

23.06 Zostaliśmy zaproszeni na ognisko integracyjne wraz z rajdem Nordic Walking organizowane przez DPS przy ul. Broniewskiego. Warto wspomnieć, że oprócz samego marszu i ogniska bogatego w kiełbaski , ciasta czy grochówkę były także konkursy jak przeciąganie liny czy taniec z chustą animacyjną.

Nasi podopieczni bardzo lubią dni kulturowe, postanowiliśmy parę dni  poświęcić głównie sztuce, literaturze i warsztatom teatralnym pochodzących z danej epoki według sinusoidy Krzyżanowskiego. W tym miesiącu jako pierwszą epokę przerobiliśmy antyk, czyli starożytność. Nasz terapeuta budował aurę dnia wizerunkiem greckiego boga. Po przeczytaniu i omówieniu kilku mitów greckich i rzymskich takich jak o powstaniu świata lub o Bogach szkicowaliśmy Naszego pozującego w todze Terapeutę.

29.06 zostaliśmy zaproszeni przez Przedszkole “Liwena” na uroczystość zakończenia roku. Po pięknym przedstawieniu dzieci, zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek po którym podarowaliśmy przedszkolakom kończącym przedszkole kotki wykonywane w ramach organizacji czasu wolnego.

Ostatni dzień czerwca zwieńczyła bomba witaminowa pochodząca z sałatki owocowej zrobionej przez podopiecznych na zajęciach z kulinoterapii. Coś dla ciała to też dla umysłu, tak więc omówiliśmy wspólnie witaminy i działanie warzyw oraz owoców w profilaktyce oraz zdrowym trybie życia.

W każdą środę w naszym ośrodku nasz Janko muzykant umilał upały akordeonem. Jeśli zaś chodzi o umilanie czasu wolnego bez wątpienia był poświęcony tworzeniem kwiatków do girlandy oraz szykowanie materiałów do kotów.