I wtedy przyszedł maj …. czyli o maju wspomnień z DPSu kilka ;)

Wiosna przyszła i zazieleniła Nam caaaały nasz ogród dlatego też większość aktywności przenieśliśmy na świeże powietrze.  A aktywności było wiele ! Wspólne śpiewy podczas zajęć muzykoterapeutycznych pobudzały w Nas wiele energii, a piękna pogoda zachęcała do aktywności fizycznej na dworze. Seniorzy chętnie brali udział w, organizowanych przez rehabilitacje, gimnastykach czy zawodach sportowych. Zajęcia te cieszą się wielkim zainteresowaniem. Nasi Seniorzy doskonale wiedzą, że ruch to zdrowie ! 😀

Dodatkowo  miesiąc maj rozpoczęliśmy od kameralnej Akademii Majowej. Mieszkańcy odśpiewali wraz z chórem “Srebrna Młodość” pieśni patriotyczne i wysłuchali o najważniejszych momentach tamtych wydarzeń. Spotkanie to było pełne uroczystych chwil oraz wzruszeń.  Nawiązaliśmy także współpracę z Książnicą Pomorską oraz Grupą Fotograficzną “GF 16×24″dzięki czemu wszyscy mogą nacieszyć oko pięknymi wystawami, zmieniającymi się cyklicznie.

W tym miesiącu odwiedziła na też Pani Bogna Tokarska, która jest pracownikiem Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Seniorzy mieli okazję zapoznać się z historią Książnicy, wysłuchać wielu ciekawych informacji oraz dowiedzieć się jakie eksponaty przechowuje. Było to niezwykle interesujące spotkanie!

Oczywiście wciąż spotykamy się z Panią dogoterapeutką Kamilą oraz psim terapeutą Ivo, którzy odwiedzają Naszych Mieszkańców dwa razy w miesiącu. Zawsze jest to wielkie wydarzenie 😉

Rozpoczęliśmy również wyczekiwany sezon grillowy ! Pierwszy grill był przepyszny, a zapachy niosły się po całej okolicy. Bawiliśmy się wyśmienicie przy muzyce i pogaduchach we własnym gronie 🙂 A jako, że grilla było Nam mało grupa Mieszkańców wybrała się na ognisko nad Jeziorem Dąbie, gdzie widoki wręcz zachwycają !

Chwile w Naszym Domu mijają beztrosko lecz zawsze są pełne wrażeń! 😉