Kilka chwil w DDPS Potulicka :)

Wszyscy mamy nadzieje, marzenia i pragnienia. Dzięki naszym kreatywnym umysłom mamy zdolność zmiany idei w rzeczywistość.

Richard Webster

 

Idąc za słowami Webstera nuda nam nie straszna! Bo świetnie potrafimy wypełnić wolny czas i spędzić go w ciekawy sposób. Kreatywność i chęć do działania to nasze drugie imię.

Mieliśmy okazję zorganizować u nas Dzień Seniora. Był to dla nas ważny moment, gdyż mogliśmy się spotkać z naszymi przyjaciółmi z innych DDPS’ów. Jesteśmy gościnni, więc z uśmiechem na twarzach przywitaliśmy znajome twarze oraz nowych podopiecznych. Staraliśmy zrobić wszystko aby poczuli się u nas jak najlepiej. Z wielką satysfakcją przyglądaliśmy się, jak naszym gościom smakowały nasze specjały, czy świetnie się bawili na naszym parkiecie. To dla nas ważne, aby seniorzy mogli poczuć się dobrze i bawili się bez krępacji wśród swoich. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie oraz za zaangażowanie. To dla nas dużo znaczy.

Na mapie Szczecina znajduje się szczególne miejsce, do którego z chęcią wracamy i gościmy w naszych progach. To nasi mali przyjaciele z przedszkola Liwena. Nasi seniorzy z wielką miłością i wzruszeniem przyjęli zaproszenie na występy młodych ludzi z okazji dnia seniora oraz święta Niepodległości. Przedszkolaki z całych swoich sił przygotowali dla nas niesamowite występy muzyczno-teatralne. To była dla nas niesamowite przeżycie. Wzruszyliśmy się, kiedy młodzi ludzie, tak pięknie opowiadali o Polsce i patriotyzmie. W podziękowaniu za tak piękne momenty, w ramach terapii zajęciowej wręczyliśmy wielki napis Liwena, który jest wykonany z kolorowej bibuły. Mamy nadzieję, że ta rzecz będzie im przypominać, że są zawsze mili widziani u nas.

Pod opieką Pani Ewy Podgajnej mieliśmy okazję zobaczyć piękne plakaty, które były wyeksponowane w Teatrze Polskim. Tytuł wystawy nosił nazwę ,, Europejski plakat teatralny i kabaretowy od końca XIX wieku do lat 30. XX wieku z kolekcji Muzeum Etnografii i Przemysłu Artystycznego Instytutu Etnologii Narodowej Akademii Nauk Ukrainy we Lwowie. To dla nas była niesamowita przygoda, aby pod okiem Pani Ewy zobaczyć, tak wspaniałe dzieła, a przy okazji podziwiać architekturę nowej części teatru. Przy okazji zwiedzania wystawy, jak i budynku, Pani przewodnik pokazała nam historyczne zdjęcia oraz przywołała historie powstania Teatru Współczesnego. To dla nas była niesamowite doświadczenie, ponieważ zyskaliśmy dodatkowa wiedzę o tym ważnym dla Szczecina miejscu. Dziękujemy za możliwość zwiedzania oraz za poświęcony nam czas.

Dla nas jest również pielęgnowanie tradycji, dlatego z okazji dnia Wszystkich Świętych, wspólnie poszliśmy na cmentarz, aby oddać szacunek, tym którzy już odeszli. Własnoręcznie wykonaliśmy stroiki. Zrobiliśmy je na zajęciach z arteterapii. Wykonaliśmy je najlepiej, jak potrafiliśmy i są prosto z serca. A to dla nas jest najważniejsze.