KRÓLOWA JADZIA ZARZĄDZA JESIEŃ

W jednym miesiącu przeżyliśmy lato i jesień…i wciąż aktywnie 😊 Nie straszne nam zmiany temperatur, wiatry, palące słońce, czy deszcze – my zawsze mamy pomysł na siebie 😉 Jeśli nie ćwiczymy to spacerujemy, jeśli się nie gimnastykujemy z fizjoterapeutką to wspomagamy się ćwiczeniami z internetu, ale zawsze w ruchu. Wiemy, jak zbawienny wpływ ma aktywność fizyczna, więc mamy jej bardzo dużo 😊 Podobnie jak mnóstwo, różnorodnych zajęć terapeutycznych – muzykoterapia, arteterapia, biblioterapia, ludoterapia i dużo rozrywek.

Z pewnością najważniejszym wydarzeniem minionego miesiąca było 40lecia DPS Romera. Huczna impreza z wieloma atrakcjami i ze wspaniałą zabawą. Nasi Seniorzy bawili się wyśmienicie, wrócili zadowoleni, a wielu z nich zdobyło dodatkowo nagrody 😊 Zaraz potem czekał na nas Tydzień Inicjatyw Senioralnych organizowany przez tutejsze Centrum Seniora. Cała impreza rozpoczęła się kolorowym korowodem, który swój finał miał przed Urzędem Miejskim, gdzie Prezydent przekazał Seniorom symboliczny klucz do miasta. Wzięliśmy udział w wielu aktywnościach, organizowanych w ramach TIS – to był bardzo intensywny tydzień. Bawilismy się również kolejny raz na Fajfach w Filharmonii Szczecińskiej, odwiedziliśmy zaprzyjaźnioną Bibliotekę Miejską, gdzie słuchaliśmy bardzo pouczającego wykładu o Indiach.

Wzięliśmy również udział w dwóch fantastycznych projektach. Jeden z fundacją Tettere, podczas którego nasze Seniorki opowiadały o swoich doświadczeniach życiowych i przedstawiały kobiecy punkt widzenia. Przy drugim projekcie…szydełkowaliśmy 😊 z artystką Renatą Ramolą. Robiliśmy to w plenerze wśród ludzi i z ludźmi 😉

We wrześniu odwiedzili nas również pracownicy ZUS, aby przybliżyć nam swoją pracę, przy okazji odpowiadając na wiele pytań od naszych Podopiecznych.

Wrzesień już za nami, jesień przed nami…cieszymy się już na październik 😊