JESIENNE KOLORY NA DWORZE KRÓLOWEJ JADZI

Zrobiło się kolorowo i trochę chłodniej 😊 Królowa Jadzia nie zamierza jednak odpoczywać…Mamy codzienne ćwiczenia, spacery (m.in. na Jasne Błonia po sadzonki), relaksację, wewnętrzne rozgrywki Rzutkowe 🙂 Kondycja fizyczna jest bardzo ważna, co Królowa Jadzia powtarza Podopiecznym codziennie…

…podobnie jak dobre jedzenie 😉 dlatego w ramach kulinoterapii w tym miesiącu, oprócz przepysznych obiadów z Potulickiej, nasi Podopieczni upiekli pizzeryjki, kilka ciast i ciasteczek – mniam.

W ramach arteterapii wszyscy Podopieczni wykonali własnoręcznie, pod okiem terapeutki, stroiki z okazji Dnia Zmarłych, które 1 listopada mogli umieścić na grobach swoich bliskich.

Październik to przede wszystkim różnorodność wydarzeń, w którym nasi aktywni Podopieczni wzięli udział. Po pierwsze kilka z naszych wspaniałych Pań zaangażowało się w projekt, w którym statystowały w filmie, czy będzie Oskar? 😊 Następnie odwiedziła nas zaprzyjaźniona z naszym Ośrodkiem szczecińska artystka p. Renata Ramola, która tym razem przyszła z inną artystką zafascynowaną starymi strojami, modami sprzed kilku dekad. Przedstawiły nam historię mody, a później powspominaliśmy sobie minione czasy oraz przerobiliśmy kilka starszych ubrań, udowadniając, że „ciuchy” mogą otrzymać kolejne życie i nadal będą atrakcyjne.

Odwiedziliśmy DPS Broniewskiego, oglądając wystawę, na której znajdowały się również nasze prace, ukazujące naszą wersję Jesieni 😊 Na zakończenie wydarzenia wysłuchaliśmy koncertu bardzo utalentowanych młodych ludzi. Byliśmy też zobaczyć dopiero co wyremontowany klub Słowianin – robi wrażenie, trzeba to przyznać. Na Romera byliśmy na koncercie Józefinek i Ale Babek – nie odpuścimy żadnej okazji, by pośpiewać i potupać nóżką 😉 Wzięliśmy tez udział w konferencji organizowanej w Urzędzie Marszałkowskim, a która miała na celu przybliżyć problemy osób niewidomych i niedowidzących.

Bawiliśmy się wyśmienicie, jak zwykle, u Salezjan! Młodzież jest zawsze niezawodna, a do tego daje nadzieję, że starsze osoby są im bliskie i pragną z nimi kontaktu, dziękujemy.

Końcówka miesiąca to Dzień Seniora na Romera. Cudowna zabawa, jedzenie pierwsza klasa, konkursy, nagrody, kontakt z rówieśnikami i taniec – to właśnie jest  wyjątkowe na Romera.

Królowa Jadzia uważa październik za zamknięty 😊