Gdy Polskie przedwiośnie zamienia się w wiosnę wraz z powrotem ptaków i zieleni dookoła, warto pomyśleć o przyrodzie. W tym celu w ramach Dnia Leśnika nasi Podopieczni korzystając z optymistycznego nastroju i pamiętając o tradycji wiosennych porządków celebrowali 4 kwietnia jako dzień porządków przed naszym domem.

6 kwietnia w związku z dniem ABW (Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego) pozwoliliśmy sobie zanurzyć się w nostalgii oglądając jeden z pierwszych filmów serii James’a Bonda.

Nasze Panie lubią mieć zadbane paznokcie, dlatego też tuz przed Świętami zadbaliśmy o manicure naszych Seniorek.

13 kwietnia Podopieczni samodzielnie wykonali litery do gry w Scrabble. Zapewniamy zabawa była udana.

14 kwietnia odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne.

Nasi Podopieczni co miesiąc wybierają się w podróż do innego kraju. Ten miesiąc zgrywając się z dniem języka angielskiego poświęciliśmy Wielkiej Brytanii. Podopieczni podczas śniadania cieszyli wzrok widokami ulic Londynu, dzięki wirtualnemu spacerowi opublikowanemu w Internecie. Po śniadaniu w ramach gimnastyki zagraliśmy kilka partyjek golfa. Mając płaszczyk w kratkę i kaszkiet na zdjęciach wyszliśmy jak obywatele Deszczowej Wyspy. Po angielskiej herbatce 11 o’clock zaspokoiliśmy humorystyczne zaplecze dzięki serialowi „Co Ludzie Powiedzą?”. Powiedzą, że w Naszym Domu są same Królowe, dzięki koronom wykonanym na zajęciach plastycznych. By dopełnić obycia kultury Anglii nauczyliśmy się tańczyć walca angielskiego. Po zaspokojeniu ciała jak i duszy następny dzień był rajem dla podniebienia. Podopieczni przebrani w królewskie stroje i szaty cesarza zasiedli do stołu kosztując angielskiego śniadania.

Dla naszych Podopiecznych na drodze do zabawy nie stanie żadna przeszkoda. Szczególnie gdy dzień jest poświęcony tradycyjnej Polce w ramach Międzynarodowego Dnia Tańca. Oj jak my lubimy tańczyć.