Maj Dzienny Dom Pomocy Społecznej nr 3

Maj był dla nas miesiącem patriotycznym rozpoczęliśmy go od tworzenia flagi biało czerwonej wykonanej na szydełku przez jedną z naszych Podopiecznych. Od drugiego dnia miesiąca zdobiła nasz Ośrodek budząc w nas patriotyczne serce.

4.05 obchodziliśmy Dzień Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji Podopieczni odpowiadali na różne pytania związane z wiedzą na temat konstytucji. Omawialiśmy założenia konstytucji oraz genezę jej spisania.

6.05 Dzień garncarstwa odbył się w plenerze. W trakcie wyrabiania podkładek pod kubki z masy solnej sprzyjała nam piękna pogoda. Po powrocie do ośrodka, gdy masa solna wyschła idąc z nurtem miesiąca namalowaliśmy na niej polskie symbole ludowe.

Główną atrakcją miesiąca bez wątpienia są u nas dni motywowane kulturą innych krajów. Cały miesiąc był inspirowany Polską tak więc 9.05 skupiliśmy się na polskim folklorze. Po zaspokojeniu duszy przyszedł czas na ciało, które na dźwięk muzyki z Pana Tadeusza samo podrygało w rytm poloneza.

Po weekendzie jako kontynuacja dni kulturowych kosztowaliśmy przepyszne tradycje danie kuchni polskiej jakim są pierogi ukraińskie okraszone boczkiem i cebulą.

Pamiętając o potrzebie zaspokojenia potrzeb estetycznych wykonaliśmy maki polne z bibuły by zdobiły nasz stół.

20.05 z okazji dnia lekarza internisty urządziliśmy sobie pogadankę na temat chorób przewlekle-somatycznych oraz cywilizacyjnych. Omówiliśmy profilaktykę zdrowotną oraz braliśmy udział w quizie na temat chorób. Dla poszerzenia tematu nasi podopieczni nauczyli się mierzyć sobie tętno, ciśnienie oraz saturację. Dwóch przedstawicieli naszego Ośrodka udało się na konkurs rzutu lotkami na który zostaliśmy zaproszeni przez Dzienny Dom Pomocy Społecznej nr 5. Atmosfera był świetna.

26.05 korzystając z zaproszenia Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 1 bawiliśmy się na Polanie Potulickiej. Było pyszne jedzonko, gimnastyka, konkursy z nagrodami.

Przez cały miesiąc przygotowywaliśmy kotki na szydełku dla Przedszkolaków z Przedszkola nr 33 oraz poduszki księżyce dla Dzieci z oddziału onkologii dziecięcej w szpitalu św. Mikołaja.

31.05 odwiedziły nas Przedszkolaki ze wspomnianego Przedszkola. Po przedstawieniu “Kaczki Dziwaczki” nasi Podopieczni czytali wiersze        J. Tuwima w ramach spotkania międzypokoleniowego “seniorzy czytają przedszkolakom”. To było niezapomniane wydarzenie.

Bardzo wzruszający był widok dzieci z onkologii dziecięcej ze szpitala Św. Mikołaja szczęśliwie użytkujących poduszki księżyce wykonanych własnoręcznie przez naszych Podopiecznych.

Każda środa miesiąca poświęcona na muzykoterapie prowadzonej przez Pana Janusza. W iście ludowym akompaniamencie muzyki z akordeonu nawet tańczyliśmy polkę.