Sierpień przyniósł Nam piękną pogodę jak i wiele aktywności!

Miesiąc rozpoczęliśmy wyjazdem na otwarcie wernisażu “Kwiaty polne” stworzony przez członków Grupy Fotograficznej GF 16×24 działającej przy Stowarzyszeniu Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Szczecinie. Temat wernisażu zrodził się już w pandemii gdy grupa organizowała plenery fotograficzne! Ależ to były wrażenia! Obcowanie ze sztuką i szukanie w niej natchnienia jest niezwykłym doświadczeniem.

Dodatkowo na początku sierpnia zostaliśmy zaproszenie na Festiwal artystyczny “Twórcza eksplozja”, który został zorganizowany przez DPS przy ul. Broniewskiego   Był to niezwykle spędzony czas, który odkrył w Naszych Mieszkańcach artystyczny potencjał  Dziękujemy za zaproszenie !

Lecz nie tylko sztuką człowiek żyje…. Coś i dla lubiących gotować się znajdzie   Podczas zajęć kulinarnych zostały przygotowane pyszne drożdżówki z serem oraz śliwkami. Aż ślinka cieknie na sam ich widok !

A dzięki Fundacja Dr Clown oraz Mars Polska, wciąż odbywają się u Nas zajęcia z dogoterapii.  Zdecydowanie są one najbardziej wyczekiwane !  Pani Kamila wraz z Ivem zawsze przygotowują dla Seniorów ciekawe zajęcia. Samo obcowanie ze zwierzęciem przynosi niesamowite efekty.

Natomiast z okazji II Tygodnia Inicjatyw Senioralnych Centrum Seniora w Szczecinie zorganizował w Naszym Domu wspaniały koncert Zespół Muzycznego Savio ! Szybko pojawili się pierwsi tancerze, a zabawa była znakomita! Utwory, znane i lubiane, przywołały także miłe wspomnienia oraz dały mnóstwo wzruszenia.  Dziękujemy za ten czas i mamy nadzieję zobaczyć się znowu !

Lecz to nie wszystko!

Niedaleko Naszego ulubionego miasta Szczecin znajduje się miasteczko o enigmatycznej nazwie Stolec, które leży nad pięknym jeziorem Stolsko  Miejsce przepiękne ! Grupa Naszych Mieszkańców, korzystając z pięknej pogody, wybrało się tam na małe ognicho ! Dzień zleciał Nam leniwie, słonecznie i mega przyjemnie! Zdecydowanie polecamy to miejsce i sami na pewno jeszcze tu wrócimy !

W międzyczasie odwiedzili Nas Policjanci z Komenda Miejska Policji w Szczecinie z wydziału prewencji. Goście przynieśli plakaty dotyczące bezpieczeństwa Seniorów oraz porozmawiali z Mieszkańcami  Mamy nadzieję, że dzisiejsza wizyta to rozpoczęcie cyklu spotkań w Naszym Domu!

Znalazły się także chwile by tak po prostu … spędzić leniwe chwile na rozmowie, słuchaniu muzyki i spędzeniu czasu razem.